Drzwi bezprzylgowe czy przylgowe – które wybrać?

paź 11, 2022 Wykończenie
drzwi bezprzylgowe

Wiele osób, które decydują się na remont lub aranżują nowe mieszkanie zastanawia się nad wyborem drzwi. Aktualnie na rynku dostępne są dwa główne modele drzwi: bezprzylgowe oraz przylgowe. Te pierwsze w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na bardzo oryginalny i estetyczny wygląd. Te drugie natomiast można spotkać praktycznie w większości domów i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą całkowicie z mody. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje drzwi oraz na który rodzaj drzwi się zdecydować? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Drzwi bezprzylgowe – czym się charakteryzują?

Jest to rodzaj drzwi, który cieszy się coraz większą popularnością. Drzwi bezprzylgowe idealnie nadają się do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych oraz industrialnych. Bardzo często można spotkać je np. w różnego rodzaju wieżowcach biurowych. Zamontowanie takich drzwi w swoim domu daje bardzo ciekawy efekt wizualny, dlatego coraz więcej nowych domów wyposażonych jest właśnie w drzwi bezprzylgowe. Charakteryzują się one tym, że krawędź drzwi po zamknięciu łączy się z ościeżnicą. To sprawia, że zawiasy są niewidoczne. Takie rozwiązanie sprawia, że drzwi bezprzylgowe wydają się bardzo masywne. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na montaż takich drzwi w swoim domu, ze względu na ich rosnącą popularność. Potrafią one wyglądać bardzo estetycznie i nadają charakteru wnętrzu.

drzwi bezprzylgowe

Drzwi przylgowe – czym się różnią od drzwi bezprzylgowych?

Można powiedzieć, że jest to zdecydowanie standardowy rodzaj drzwi. Można je spotkać praktycznie w większości domów. W marketach budowlanych drzwi przylgowe występują w wielu różnych kolorach i kształtach, dlatego bez trudu można dopasować takie drzwi do ogólnej stylistyki wnętrza. W odróżnieniu od drzwi bezprzylgowych posiadają one charakterystyczne wycięcie krawędzi skrzydła drzwi z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. Zawiasy w takim przypadku są odkryte i widoczne gołym okiem. Drzwi przylgowe zazwyczaj są nieco tańsze niż drzwi bezprzylgowe.

Przez paula