Idealny materac dmuchany na wakacje

lip 2, 2021 Do ogrodu
materac dmuchany

Lato to doskonały czas na wypoczynek. Wiele osób wybiera morze lub jezioro jako miejsce swoich wakacji. Aby urlop był jeszcze bardziej udany, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli na świetną zabawę w wodzie. Materac dmuchany od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Doskonały, by na nim poleżeć i wypocząć dryfując spokojnie na wodzie.

Rodzaje materacy

  • materac plażowy jednoosobowy – to najbardziej rozpowszechniony rodzaj dmuchanego materacu. Przeznaczony dla jednej osoby, dostępny w wielu wariantach kolorystycznych i kształtach. Popularne są wzory orzeźwiających owoców, komiksowe printy, a także wygodniejsze wersje z dmuchanym oparciem. Jego niewątpliwą zaletą są niewielkie gabaryty, przez co jest łatwy w transporcie i szybki do napompowania.
  • materac plażowy dwuosobowy – jest wystarczająco duży, by utrzymać dwie dorosłe osoby lub jedną dorosłą i dziecko. Niektóre modele posiadają praktyczny uchwyt na napoje. Jest bardziej problematyczny do przechowywania i pompowania niż materac dmuchany jednoosobowy.
  • dmuchany materac – fotel – to połączenie tradycyjnego jednoosobowego materacu dmuchanego do wody z funkcją fotelu. Można wybrać więc tradycyjną wersję do leżenia lub łatwo i szybko złożyć przekształcając go w komfortowy fotel z podłokietnikami.
  • mini ponton – to ukłon w stronę dzieci, które uwielbiają wodne szaleństwa. Takie jednoosobowe pontoniki, są wyposażone w uchwyty, które pozwolą na bezpieczną zabawę pod czujnym okiem dorosłego.

Inne akcesoria

Gdy wodnych zabawek i dmuchanych materaców jest dużo, warto zastanowić się nad zakupem pompki elektrycznej lub ręcznej. Elektryczna jest nieco droższa, lecz dużo szybsza. Można ją podłączyć do samochodowej ładowarki.

Niezależnie od dokonanego wyboru, najważniejsza jest świetna zabawa, udany wypoczynek i oczywiście bezpieczeństwo nad wodą. Oby każde wakacje obfitowały w słoneczną pogodę i niezapomniane wrażenia!

Przez paula