Jakie są funkcje listwy przypodłogowej?

Jakie są funkcje listwy przypodłogowej?

Listwy przypodłogowe mdf to jeden z najczęściej i najchętniej stosowanych dodatków i akcesoriów w domu. Jest to ten właśnie element, który montowany jest na styku ściany z podłogą. Pytanie tylko brzmi, po co się go tam umieszcza? Jakie jest konkretnie zastosowanie listwy przypodłogowej?

Funkcje estetyczne

Zdecydowanie najważniejszą funkcją takiej listwy jest kwestia estetyczna. Poprzez jej umieszczenie na ścianie, otrzymuje się naprawdę bardzo dobre estetyczne wrażenie. Listwy występują w różnych kolorach, wykonane są z różnych materiałów, a także posiadają ciekawe faktury. Powoduje to, że można je swobodnie dopasować dosłownie do każdego rodzaju pomieszczenia i obecnej w nim aranżacji.

Funkcje praktyczne

Listwa przypodłogowa to jednak nie tylko ładny wygląd, lecz również bardzo istotne dla jakości i komfortu życia w mieszkaniu lub domu cechy praktyczne. Pomiędzy podłogą a ścianą zawsze znajduje się pusta przestrzeń, która służy do zapewnienia podłodze możliwości pracy i poruszania się podczas chodzenia po niej. Niestety przestrzeń ta, gdy jest nieosłonięta, gromadzi w sobie duże ilości brud.

Żeby tak się nie stało, stosuje się listwy przypodłogowe, które skutecznie je maskują. Co więcej, listwy przypodłogowe stanowią rewelacyjne zabezpieczenie przed uszkodzenie ściany. Nie trudno jest o nią uderzyć odkurzaczem, krzesłem czy też innym elementy, co skutkować może jej ukruszeniem. Jeśli znajduje się na niej listwa, ryzyko to nie występuje, ponieważ to właśnie ona przejmie całą siłę uderzenia. A z racji tego, że listwy są bardzo mocne, nie wystąpi żadna widoczna skaza.

Funkcje praktyczne

Przez paula