Lamele – pomysł na ciekawą ścianę

Maj 2, 2021 Wykończenie
Lamele ścienne

Jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza jest interesujące wykończenie ścian. Ciekawy kolor, tapeta czy panele ścienne to dekoracje, które od lat zdobią nasze mieszkania. Lamele to panele, które dopiero od pewnego czasu pojawiły się w naszych wnętrzach. Jak je wykorzystać, by powstała niebanalna aranżacja?

Gdzie wykorzystać?

Lamele są panelami wykonanymi z drewna. Jest to dekoracja, która sprawdzi się w mieszkaniu nowoczesnym, minimalistycznym, jak i rustykalnym. Jednym słowem można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie szukamy nowoczesnych i bliskich naturze rozwiązań. Lamele to idealny pomysł na aranżację ściany w salonie, kuchni czy przedpokoju. Świetnie będą również wyglądały jako zagłówek łóżka w sypialni czy nowoczesny wieszak w holu. Lamele sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to najlepszy pomysł na dekorację ściany w łazience, gdzie często chlapie woda. Lepiej wykorzystać je na suficie.

Jak położyć lamele?

Lamele ścienne

Lamele wyglądają bardzo ciekawie w połączeniu z ciemnym betonem. Drewniane listwy ocieplą wnętrze. Sprawią, że będzie przytulne i eleganckie. Lamele można ułożyć pionowo, ale również można układać je w różne wzory. Część lameli można ułożyć pionowo tworząc ramę, część ułożyć po skosie. Lamele można również ułożyć poziomo. Jest to dobre rozwiązanie do małego pokoju. Poziome linie powiększą optycznie ścianę.

Wybierając lamele na ścianę warto pamiętać, że jest to dekoracja bardzo charakterystyczna. Na takiej ścianie nie trzeba dodatkowych elementów ozdobnych. Lamele świetnie czują się solo.

Przez paula