Na co zwrócić uwagę podczas zakupu łózka dla dziecka?

sty 3, 2023 Łóżka
lozko-dla-dzieci

Nie ulega wątpliwości, że wybór właściwego łózka dla dziecka to jedno z najważniejszych zadań dla rodzica podczas urządzania pokoju dziecięcego. Oczywiście łóżko dziecięce wpływa na jakość snu i zdrowie malucha. Zatem zakup łózka może być dla rodzica sporym wyzwaniem.

Dlaczego wybór odpowiedniego łózka ma tak duże znaczenie?

Oczywiście łózko dziecięce to niezbędny element w każdym pokoju dziecięcym. Z uwagi na to, że maluch śpi przez wiele godzin, jego łózko musi być przede wszystkim bezpieczne oraz praktyczne. Ponadto łózko nie służy tylko jako miejsce do odpoczynku, ale także stanowi świetnie miejsce do różnych zabaw. Zatem mebel ten powinien wyróżniać się wytrzymałością oraz odpornością na wszelkie uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że łóżko dla naszej pociechy nie może zawierać ostrych krawędzi. W trakcie zabawy ostre krawędzie przy łóżku mogą zranić dziecko. Obecnie współczesny rynek oferuje łóżka dziecięce 80×160 dla czterolatków. Z kolei łóżko dla dzieci 160×80 zapewnią pięciolatkowi maksymalną przestrzeń do odpoczynku i zabawy.

Łóżko dziecięce – jak wybrać?

Rodzice podczas zakupu łóżka dziecięcego powinni w pierwszej kolejności brać pod uwagę jego wymiary. Inną wielkość będzie posiadało łóżko przeznaczone dla rocznego dziecka, a jeszcze inną dla trzylatka, czterolatka czy pięciolatka. Łóżko dla dziecka 160×80 to doskonały wybór dla czterolatka. Dodatkowo kupując mebel dla dziecka, należy pamiętać o tym, że dziecko w wieku trzech bądź czterech lat posiada ogromne pokłady energii. Z tego powodu wybierając łózko dziecięce 160×80 trzeba zadbać o to, żeby było wytrzymałe i solidne. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych rodzice znajda także łóżka dla dzieci 160 x 80. Naturalnie ważny jest również materiał, z którego zostało wykonane łóżko dziecięce. Warto wybrać łózko dziecięce zrobione z drewna. Drewno to trwały i przyjazny dla zdrowia materiał. Należy podkreślić, że udekorowanie łóżka wspomaga rozwój umysłowy oraz wyobraźnię dziecka. Łóżko dziecięce można ozdobić kolorowymi poduszkami lub naklejkami. 

Przez paula