Panele tapicerowane na ścianę

lis 8, 2022 Wykończenie
panele ścienne tapicerowane

Wiele osób poszukuje sprawdzonych paneli ściennych tapicerowanych do swojego domu. Opcji obecnie jest dużo, dlatego każdy dobierze coś właściwego dla siebie. Warto jednak wiedzieć, jakie panele ścienne tapicerowane są obecnie popularne. Niektóre z nich można zakupić w atrakcyjnych cenach.

Dobry panel ścienny

Trzeba wiedzieć, że w zależności od rodzaju materiału zastosowanego do obicia, panele ścienne tapicerowane mogą być mniej bądź bardziej ozdobne. Przeważnie jednak są miłe w dotyku oraz przyjemnie miękkie. Trzeba też dodać, że tapicerowane panele to nie tylko elegancka dekoracja, lecz przy okazji dodatkowa warstwa izolacyjna na ścianie, co jest bardzo istotne. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów paneli ściennych tapicerowanych. Wyróżnia się między innymi panele tapicerowane ścienne płaskie, akustyczne, a ponadto wypukłe. Te pierwsze są najcieńsze, bowiem przeważnie mają tylko 2-3 centymetry grubości. Co więcej, nie mają one właściwości wyciszających ani termoizolacyjnych. Natomiast za płaski panel tapicerowany na ścianę trzeba zapłacić około 700 złotych za metr kwadratowy. Dlatego nie jest to opcja przeznaczona na każdy budżet.

panele ścienne tapicerowane

Dobre panele

Okazuje się, że panele wypukłe są nieco grubsze od płaski, ale mimo to nie są w stanie zagwarantować maksymalnego wyciszenia, dlatego nie każdy się na nie decyduje. Warto wiedzieć, że ich powierzchnia jest bardziej wypukła, ponieważ w ich przypadku stosuje się większe ilości materiału wypełniającego pod postacią pianki bądź gąbki. Trzeba dodać, że cena paneli wypukłych tapicerowanych zwykle mieście się w przedziale 400-700 za metr kwadratowy. Wiele jednak zależy w tej kwestii od konkretnie wybranego producenta. Warto jednak je zakupić w renomowanym sklepie, gdyż jakość zawsze jest istotna. Takie panele można bardzo łatwo zamontować.

Przez paula