Projekt domu z antresolą bez pozwolenia-czy nadaje się na dom całoroczny?

Maj 25, 2021 Projekty
projekt domu z antresolą

Wybierając pośród projektów domów, posiadających łączną powierzchnię użytkową 35 m2 można zauważyć, że ich przestrzeń możliwa jest do adaptacji na dom całoroczny dla pary lub niewielkiej rodziny. Antresola, umieszczona nad częścią strefy dziennej jest doskonałą przestrzenią sypialną, jednak należy pamiętać, że powierzchnia ta pozostaje otwarta na schody i najczęściej dzielona belkami konstrukcyjnymi oraz kominem. 

Projekt domu z antresolą-jak wygląda część dzienna

Część dzienna w domach 35 m2 z antresolą jest niewielką przestrzenią, zawierającą:

  • kuchnię, otwartą na
  • salon oraz
  • małą, około 3-4 m2 łazienkę z kabiną prysznicową i toaletą.

Z części salonu prowadzą schody modułowe, którymi dostać można się do części górnej, czyli antresoli. Strefa dzienna na parterze domu doświetlona jest dużymi otworami okiennymi. 

projekt domu z antresolą

Antresola funkcjonalną przestrzenią dodatkową

Górną część domu stanowi antresola, która najczęściej w projektach zaplanowana jest jako strefa nocnego wypoczynku. Przestronna antresola pomieści łóżko oraz komodę do przechowywania odzieży. Komin, przebiegający przez środek przestrzeni jest doskonałym miejscem na umieszczenie telewizora, wiszącego na uchwycie ściennym lub półek na książki. Antresola jest strefą łatwo dostępną dla osób młodych. Projekt domu z antresolą nie będzie jednak w pełni funkcjonalny dla osób starszych, których sprawność fizyczna może być ograniczona. Praktyczna antresola to doskonała opcja na powiększenie przestrzeni mieszkalnej bez konieczności dokonywania formalności, związanych z pozwoleniem na budowę. 

Przez paula