Style wnętrz – jakie są najpopularniejsze?

cze 30, 2021 Inne
style wnętrz

Style wnętrz – jakie są najpopularniejsze?

Kiedy dochodzi do aranżacji domu czy mieszkania, wielu zastanawia się jaki styl wykorzystać, by przestrzeń nie tylko dobrze się prezentowała, ale też była funkcjonalna. Pomieszczenia można urządzić według wielu pomysłów. Warto zapoznać się z najbardziej popularnymi stylami wnętrz, by wybrać ten najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.

Styl skandynawski od lat na topie

Styl skandynawski już wiele sezonów króluje w domach i mieszkaniach w całej Europie. Jest szczególnie bliskim wszystkim, którzy cenią naturalne surowce i dbają o środowisko. Styl ten bowiem opiera się na meblach wykonanych głównie z drewna, bawełny czy lnu. Motywem przewodnim, jakie wyróżnia skandynawskie style wnętrz, jest minimalizm i surowość, połączona z jasnymi barwami. Prostota łączy się z funkcjonalnością, nieobce są też elementy retro, z uwagi na wykorzystywanie sprawnych mebli minionych dekad, czy nawet starszych.

Styl glamour – połysk i blask

Wnętrza glamour cechuje mnóstwo blasku, meble powinny być wykończone na wysoki połysk, podobnie jak podłogi. Pomieszczenia urządzane w tym stylu są najczęściej utrzymane w jasnej tonacji, nie brakuje też w nich dużych luster z błyszczącą ramą. Kolorystyka obecna w stylu glamour to głównie:

  • biel,
  • czerń,
  • srebro,
  • złoto.

Często też można się spotkać z elementami marmurowymi. Chociaż nie każdemu odpowiadają błyszczące style wnętrz, to glamour nadal ma wielu zwolenników.

Styl industrialny – surowość w nowoczesnym wydaniu

Styl o charakterze industrialnym cechuje przede wszystkim surowość i obecność takich surowców, jak metal czy kamień. Doskonale pasuje do mieszkań w stylu loft bądź do nowoczesnych biur. Zwykle też łączy się z minimalizmem i ciemnymi, stonowanymi kolorami. Industrialne style wnętrz są często wybierane przez młodych, aktywnie pracujących kawalerów, jednak nie tylko oni lubują się w tak aranżowanych przestrzeniach.

Przez paula