Podłoga betonowa
Podłoga jest najbardziej zużywającym się elementem w wykończeniu wnętrz. Chodzi się po niej codziennie, nawet kilkaset razy przemierzając te same ścieżki. Jeszcze kilka lat temu, każda powierzchnia była pokrywana ocieplającymi wnętrza wykładzinami, dywanami, parkietem lub panelami. Aktualnie szturmem podbijają serca podłogi betonowe. Ma to zarówno zalety, jak i wady.
Podłoga betonowa
Podłogi betonowe wykonywane były od momentu odkrycia tego tworzywa. Aktualnie są relatywnie tanie, szybkie w wykonaniu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Jeszcze kilkanaście lat temu jednak podłogi betonowe były oznakami, że właścicielom zabrakło środków na wykończenie tego elementu wystroju. Były zatem przykrywane dywanami czy gumoleum – dzięki temu surowy beton „nie straszył”, a kolejna warstwa stanowiła pewnego rodzaju izolację cieplną, gdyż nie było odpowiedniej technologii na odpowiednie ocieplenie podłóg – nie stosowano się folii ani styropianów pod wylewkę. Aktualne ta forma podłogi, jednak nieco zmieniona podbija serca osób, które chcą mieć minimalistyczny dom wykonany w odcieniach szarości.
Czysty beton czy betonopodobne płytki?
Beton w stanie surowym ma bardzo przyjemną, chropowatą fakturę, jednak bez odpowiedniej impregnacji i konserwacji nie będzie zbyt długo zdobił wnętrza, jeśli będzie na podłodze. Nieimpregnowany ma tendencję do kruszenia, rozwarstwiania się pod wpływem czasu i warunków. Po czasie wyciera się: jego powierzchnia staje się śliska i absorbuje wylane na niego ciecze. Idealną alternatywą jest gres, to płytki imitujące beton, które znajdziesz bezpośrednio u Eksperci Łazienek, które przy zachowaniu jego wzorca i faktury minimalizują jego wady. Betonopodobne gresy są odporne na ścieranie, antypoślizgowe, a jednocześnie wykazują się dużą trwałością i wytrzymałością w kontekście wystawienia na warunki atmosferyczne. Płytki imitujące beton – gresowe mogą być z powodzeniem układane zarówno we wnętrzach jak na zewnątrz budynku. Ich faktura i brak absorpcji wody powoduje, że są łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji.