Wejście lub obszar drzwi wejściowych nie jest technicznie częścią przedpokoju, ale nie należy o nim zapominać. Jest to część drogi do Twojego domu. Atrakcyjnie jest mieć podjazd oświetlony za pomocą niskopoziomowych, słabo świecących opraw oświetleniowych, dobrze sprawdzają się też zewnętrzne lampy górne. Para doniczek z roślinami po obu stronach drzwi wejściowych może być wyposażona w małe oprawy z kolcami, które oświetlą liście. Eleganckim i prostym rozwiązaniem jest również użycie stylowych lamp ściennych do obramowania drzwi.
Sterowanie oświetleniem w holu
Jeśli zamawiasz oświetlenie holu od podstaw, możliwości jego sterowania są bardzo szerokie. Niektórzy klienci chcą mieć możliwość wyłączania wszystkiego przy drzwiach wejściowych lub wchodzenia i łatwego włączania wybranych elementów oświetlenia. W takim przypadku rozważaj zastosowanie systemu sterowania z różnymi ustawieniami po naciśnięciu przycisku, na przykład dla schematu dziennego i wieczornego z łagodniejszą atmosferą.
Zaaranżowanie lamp do przedpokoju w domach, w których ludzie nie chcą zmieniać systemu okablowania, a więc pozostają przy klasycznych przełącznikach i ściemniaczach, zmieniając jedynie rozmieszczenie świateł i modernizując oprawy – również jest możliwe.
Planowanie oświetlenia w przedpokoju
Jeśli w mieszkaniu posiadasz długi wąski korytarz, to jedną ze wskazówek dotyczących oświetlenia korytarza może być sugestia, aby umieścić oświetlenie na końcu, aby podświetlić go i dodać dynamiczności całemu pomieszczeniu. W oświetleniu chodzi przecież zarówno o cień, jak i o światło – a wszystkie elementy i oprawy, od półek po gzymsy, można ożywić za pomocą lampy do przedpokoju (szeroki wybór oświetlenia znajdziesz pod linkiem: https://www.elampy.pl/lampy-do-przedpokoju).