Ciekawsze wnętrze dzięki mozaice kamiennej

mar 26, 2020 Materiały budowlane

We wnętrzach naszych domów coraz częściej pojawiają się mozaiki szklane, ceramiczne czy nawet takie zawierające jakieś sztuczne materiały. Można z nich stworzyć niebanalną aranżację wnętrza, nadając mu charakteru. Coraz popularniejszy jest też kamień we wnętrzach. On też może mieć postać mozaiki. Tym bardziej, że do dyspozycji jest wiele rodzajów kamienia, a każdy różni się barwą i parametrami technicznymi. Kamień doskonale sprawdza się zarówno na posadzce, jak i na ścianach. Wiedzie prym szczególnie w nowoczesnych wnętrzach.

Kamień popularny we wnętrzach

Zastosowanie kamienia we wnętrzach jest coraz powszechniejsze. Prym wiedzie granit, marmur i trawertyn, ale możliwości jest znacznie więcej. Wszytko zależy od tego, jakie ma być przeznaczenie kamienia i jaką mamy do dyspozycji powierzchnię. Przykładowo w dużym salonie idealnie sprawdzi się mozaika kamienna i to na całej ścianie, która będzie przykuwała wzrok już od samego wejścia do pomieszczenia. Kamienna dekoracja na ścianie stanowi wspaniale tło dla innych elementów wyposażenia typu telewizor czy zestaw wypoczynkowy. Kamieniem można też wykończyć kominek. Tak naprawdę to z naturalnego kamienia można stworzyć kompozycję w dowolnej kolorystyce. Świetnie sprawdzi się też w sypialni, łazience czy nawet w przedpokoju. Możliwości jest naprawdę sporo. W mniejszych pomieszczeniach warto zdecydować się na mozaikę z kamienia, wykorzystując trawertyn. W przypadku takiego rozwiązania nie ma mowy o nudnych wnętrzach. Zyskują one charakteru i możliwe staje się stworzenie unikalnej aranżacji.

Jakie zalety ma mozaika kamienna?

Kamień jest naturalnym surowcem, uniwersalnym i bardzo reprezentacyjnym. Wprowadza do wnętrza elegancję. Można ułożyć z niego mozaikę, która sprawdzi się na każdej powierzchni. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko wewnątrz budynku, ale też na zewnątrz. Nadaje się na ścianę i na podłogę. Kamień jest odporny na działanie skrajnych temperatur i wilgoć. Nie ma też problemu z utrzymaniem go w czystości. Jest to materiał trwały i ponadczasowy. Nawet po wielu latach eksploatacji nadal świetnie się prezentuje. Nie trzeba martwić się o pękanie ani zarysowania.

Przez paula