Czym charakteryzują się lampy sufitowe tuby?

Paź 21, 2020 Oświetlenie

Lampy sufitowe tuby charakteryzują się prostą i nowoczesną formą, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Oświetlenie tego typu przeznaczone jest przede wszystkim do montażu natynkowego. Tuby sufitowe można spotkać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Różnorodna oferta lamp sufitowych

Na rynku dostępne są lampy sufitowe tuby na klasyczne żarówki halogenowe GU10 oraz nowoczesne lampy ze zintegrowanymi modułami ledowymi. Spoty mogą występować nie tylko w kształcie prostokąta o różnorodnych wysokościach i średnicach, ale również dostępne są modele walcowe, które zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność. Jeżeli chodzi o samą moc, to w zupełności wystarczą żarówki 4W, 5W albo 7W.

Solidne i wytrzymałe materiały

Lampy sufitowe tuby wykonane są zazwyczaj z aluminium. Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej także lampy wykonane w całości ze stali, gipsu lub betonu. Oprawy wykonane z wymienionych materiałów mogą pochwalić się dużą żywotnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Prosty i uniwersalny design sprawia, że lampy tego typu wykorzystywane są nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również komercyjnych. Najbardziej praktyczne są tuby LED z regulowaną głowicą, dzięki której można dowolnie regulować kąt świecenia. Nowością na rynku są wodoodporne tuby, które doskonale sprawdzą się nie tylko w łazience, ale również na zewnątrz.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje lamp tub?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się kinkiety tuby, które doskonale sprawdzą się w korytarzach albo na klatkach schodowych. Kinkiety wykorzystywane są także jako dodatkowe oświetlenie w salonach i sypialniach. Ciekawą propozycją mogą okazać się także lampy tuby wiszące, które idealnie komponują się ze stołami w jadalni. Sporym atutem tego oświetlenia jest to, że można je zawiesić stosunkowo nisko nad blatem. Nie można zapominać także o lampach tuby sufitowe, które są bardzo lekkie i co najważniejsze pasują praktycznie do każdego wnętrza. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zyskują lampy sufitowe z ruchomymi tubami. Dostępne są eleganckie lampy w wersjach pojedynczych, podwójnych i potrójnych. Jest to idealny wybór dla osób, którym zależy na punktowym świetle. Po lampy tego typu mogą sięgnąć na przykład te osoby, które chcą doświetlić miejsce robocze. Na samym końcu warto wspomnieć o podwójnych lampach sufitowych, w których źródło światła można skierować w dowolnym kierunku.

Przez paula