Deszczownica – czy warto ją mieć?

lip 1, 2021 Armatura

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno zostać urządzone estetycznie i funkcjonalnie. Duży problem często stanowi konieczność wyboru między wanną i kabiną prysznicową. Te drugie mogą zostać wyposażone w deszczownicę. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Czym jest deszczownica?

Deszczownica jest elementem prysznica, który tak jak słuchawka prysznicowa służy rozproszeniu strumienia wody. Daje ona, jak sama nazwa wskazuje, efekt padającego deszczu. Wiele osób ceni ją za komfort kąpieli i ilość zużycia wody. Wśród modeli deszczownic można rozróżnić deszczownice podtynkowe, prysznicowe i sufitowe.

Zalety i wady deszczownic

Deszczownica prezentuje się na ogół efektownie i oryginalnie. Jest także funkcjonalna – zazwyczaj można dostosować stopień rozproszenia strumienia wody tak, aby nie tylko myć, ale i delikatnie masować ciało. Dlatego kąpiel może stać się bardziej przyjemna. Zużywa się podczas niej mniejszej ilości wody niż podczas zwykłej kąpieli. Wadą może być moczenie całej powierzchni ciała podczas kąpieli.

To problematyczne dla osób, które chcą wziąć prysznic bez moczenia włosów. To rozwiązanie jest także nieco droższe niż klasyczna słuchawka prysznicowa. Zanim z deszczownicy popłynie ciepła woda, czasami trzeba poczekać, aż zleci zimna, która zalegała w rurach.

Podsumowanie

Przed zakupem deszczownicy należy zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami. Osoby, które lubią celebrować prysznic i chcą zrelaksować się po ciężkim dniu, powinny być zadowolone z tego rozwiązania. Jest ono praktyczne oraz ekonomiczne.

Może być jednak uciążliwe w sytuacjach, w których chce się wziąć szybki prysznic bez konieczności moczenia całego ciała. To wada dotycząca głównie deszczownic sufitowych. Wielbiciele nowoczesnych rozwiązań powinni jednak zastanowić się nad wprowadzeniem tego elementu do swojej łazienki.

Przez paula