Drewniane knoty do świec – na co należy zwrócić uwagę?

maj 8, 2023 Inne
knoty drewniane

Na rynku możemy spotkać nie tylko świece z bawełnianymi knotami, lecz także te z drewnianymi. Przy zakupie świecy należy zwrócić uwagę na zalety jak i wady wynikające z użytkowania.  

Knot drewniany jest bardziej wymagający niż ten bawełniany. Jeśli jednak chcemy cieszyć się 2,3-godzinnym efektem palenia to powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie aspekty: 

  1. Udajmy się na stronę producenta i zapytajmy go, czy używane przez niego knoty drewniane do świec nie są powlekane pewnymi substancjami, które sprawią, iż całość pali się szybciej, łatwiej. Należy stawiać na 100% naturalne knoty, które palą się w sposób czysty. 
  2. Podczas palenia knot z drewna skwierczy tak samo jak patyki na ognisko jednak istnieje pewna różnica mianowicie owy produkt pali się małym, stałym płomieniem. Nie zmienia to jednak faktu, iż musimy dobrze dobrać wielkość knota, tak aby wosk na powierzchni roztapiał się równomiernie. Jeśli jednak tak nie jest to knot ewidentnie jest zbyt mały. Natomiast w sytuacji kiedy wosk topi się zbyt szybko to jest to odznaka tego, że knot jest jednak zbyt długi. 
  3. Przed każdym paleniem knoty drewniane z TopWosk muszą być skrócony o około 5mm. Pod żadnym pozorem nie ułamujmy knota. Zbyt mały, krzywy knot sprawi, iż wosk nie będzie się roztapiał równomiernie. 
  4. Jeśli drewniane knoty do świec zaczną się łamać i wpadną do świecy to w pierwszej kolejności usuńmy całość. 
  5. Nigdy nie należy rozpalać owej świecy w przeciągu lub przy otwartym oknie, gdyż w ten sposób świeca nie roztopi się całkowicie. 
  6. Gasząc świecę przykryjmy knot korkiem odcinając mu tym samym dostęp do powietrza. Wykonując taki krok na pewno nie zniszczymy knota, a także nie zadymimy pomieszczenia.
drewniane knoty do świec

Świecę z drewnianym knotem mimo swojego bawełnianego konkurenta z roku na rok zyskują na popularności. Sprzedaż owych produktów wrasta ze względu na ciekawy zapach oraz charakterystyczny dźwięk, który przypomina nieco drewno. Jednak każdy z nas powinien mieć zawsze w głowie fakt, iż trzeba regularnie dbać o taką rzecz. 

Przez paula