Drzwi przesuwne – idealne do małych mieszkań. Jak je zamontować?

maj 22, 2020 Meble

Małe mieszkanie wszystkim znane jest z tego, że trzeba wdrażać wiele różnych rozwiązań, które pozwolą na wygodne korzystanie ze wszystkich możliwości mieszkania bez zapełnienia, tak ważnej powierzchni.

Dużym problemem jest również umieszczenie drzwi w takim mieszkaniu, dlatego idealnie sprawdza się tutaj system drzwi przesuwnych. Możliwości stworzenia takich drzwi jest bardzo dużo i wcale nie potrzeba do tego pomocy fachowców. Montaż nie jest skomplikowany.

drzwi przesuwne

Jak zamontować drzwi przesuwne?

Aby zamontować drzwi przesuwne potrzebne będą przede wszystkim odpowiednie elementy, takie jak:
● prowadnica,
● wózki,
● ograniczniki wychylenia i otwarcia,
● drzwi.
Zanim dokona się zakupów tych wszystkich elementów należy wszystko dokładnie pomierzyć, aby wybrać odpowiednie długości i szerokości prowadnic. Ważne jest również wybranie odpowiedniego rozmiaru drzwi, ponieważ nie mogą być one ani za duże, ani za małe.

Potrzebne narzędzia

Poza potrzebnymi elementami całego systemu należy przygotować również narzędzia. Bardzo przydatne, a nawet konieczne będą tutaj:
● miarka,
● ołówek,
● poziomica,
● wiertarka,
● wkrętarka,
● piłka do metalu.

Sam proces montażu drzwi przesuwnych nie jest skomplikowany. Najważniejszy jest odpowiedni dobór materiałów i rozmiarów. Cały proces rozpoczyna się od zamontowania prowadnic, a później mocuje się skrzydła. Po zakończeniu pracy należy sprawdzić, czy drzwi są odpowiednio zamontowane, aby nie zrobiły nikomu krzywdy.

Przez paula