Komody do sypialni – sposób na funkcjonalność i elegancję

Meble lip 18, 2023
komody do sypialni

Komody to meble o wszechstronnym zastosowaniu. Zwykle umieszczane w jadalniach lub pokojach dziecięcych, ze względu na swoją uniwersalność sprawdzą się również jako wyposażenie sypialni. W ich szufladach znajdzie się miejsce na bieliznę pościelową lub inne akcesoria, które dobrze mieć w pobliżu łóżka. Jakie komody będą się najlepiej prezentować w sypialnianych aranżacjach?

Komody do sypialni – czym kierować się dokonując wyboru?

Komody do sypialni występują w szerokiej gamie modeli, kolorów i wzorów w salonach internetowych jak np. NovoDom. Bez trudu znaleźć można proste komody sosnowe w stylu skandynawskim lub białe, masywne, które sprawdzą się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i urządzonych w stylu prowansalskim. Miłośnicy klasyki wybiorą raczej modele dębowe na nóżkach, z eleganckimi, metalowymi uchwytami szuflad. Jak wybrać mebel idealny do własnej sypialni?

Po pierwsze, komoda powinna pasować stylem i kolorystyką do pozostałych elementów wyposażenia. Nie mniej ważna od strony wizualnej jest również funkcjonalność mebla. Jeśli zamierzamy przechowywać w niej bieliznę pościelową, ważne jest, aby szuflady były odpowiednio pojemne i aby ich mechanizm wysuwania działał płynnie, pozwalając na całkowite wysunięcie. Jeśli komoda ma zastąpić stolik nocny, wystarczy mebel mniejszy, zapewniający jednak możliwość wykorzystania górnej powierzchni jako blatu lub półki na książkę, lub lampkę.

komody do sypialni

Pojemność szuflad i elegancja formy – połączenie idealne

Komoda do sypialni będzie meblem idealnym, jeśli poza funkcjonalnością, umożliwi również stworzenie eleganckiej aranżacji wnętrza i zapewni komfort użytkowania. Z tego względu warto rozważyć wybór komody na nóżkach. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w czasie porządków. Dzięki nóżkom, bez trudu posprzątamy także pod meblami, wzuwając pod komodę mop lub szczotkę odkurzacza.

Trzeba również pamiętać o bezpiecznym ustawieniu mebla. Komody wysokie i wąskie mogą wymagać zakotwienia do ściany lub podłogi, w celu zapewnienia większej stabilności. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza, jeśli w domu przebywają dzieci.

Przez paula