Łóżko kontynentalne – droga do lepszego snu

sty 21, 2023 Inne
łóżko kontynentalne 200x200 w zaaranżowanej sypialni

Każdy z nas zastanawia się co zrobić, aby polepszyć swoje samopoczucie i nastrój. A gdyby tak zacząć od poprawy naszego snu. Sen odpowiada za naszą regenerację i odpoczynek. Jedna z podstawowych rzeczy na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest miejsce w jakim śpimy. Łóżko powinno być dobrane do naszych potrzeb i stanowić eleganckie centrum sypialni.  Najlepszy wyborem jest łóżko kontynentalne 200×200. 

Po czym rozpoznać łóżko kontynentalne 200×200?

Łóżko kontynentalne daje nam nie tylko luksus kojarzony z pokojami hotelowymi. Pomaga nam też dbać o nasze zdrowie. Wyróżnia się ono na tle innych. Jest to pokaźne, w całości tapicerowane łóżko z dużym zagłówkiem. Posiada pojemniki na pościel oraz automat sprężynowy.  Na górze klasycznego materaca można znaleźć topper z pianki wysokoelastycznej. 

łóko kontynentalne 200x200 z narzutą i poduszkami

Dlaczego to właśnie ten typ łóżka jest najwygodniejszy

  • łózko jest wysokie co pozwala na szybką zmianę pozycji ze stojącej na siedzącą 
  • ze względu na wysokie położenie materaca zachodzi cyrkulacja powietrza, w jego wnętrzu dzięki czemu nie rozwijają się tam grzyby oraz bakterie co daje komfort użytkowania alergikom 
  • materac wyposażony jest w sprężyny bonellowe lub kieszeniowe, dzięki czemu ciężar ciała rozłożony jest równomiernie
  • duży tapicerowany zagłówek pozwala na wygodny wypoczynek w pozycji siedzącej 
  • obicie ramy łóżka sprawia, że nie obijamy się o nią podczas siadania bądź wstawania

Kiedy szukamy odpowiedniego łóżka kontynentalnego 200×200 do naszej sypialni można rozstrzygać wybór między wieloma aspektami. Mimo, że jest to trudna decyzja powinna być kierowana nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim wygodą i użytecznością.

Przez paula