Zalety paneli ściennych tapicerowanych

wrz 7, 2022 Materiały budowlane
panele ścienne tapicerowane

Panele ścienne tapicerowane to bardzo efektowny element dekoracji pomieszczeń. Montować można je nie tylko w mieszkaniach, coraz większą popularność zyskują w barach, hotelach lub w innych miejscach użyteczności publicznej.

Charakterystyka paneli ściennych tapicerowanych

Panele ścienne tapicerowane mają bardzo prostą budowę. Są to przycięte na odpowiedni wymiar, kształt i formę płyty wiórowe. Na całej długości obłożone są miękką tkanką poliuretanową albo gąbką, natomiast wierzchnią warstwę stanowi obicie tkaninowe.
Panele ścienne tapicerowane mogą być mniej lub bardziej ozdobne, w zależności od materiału, którym są obite. Są przeważnie miękkie w dotyku, łatwo tez dają się wyczyścić.

Zalety paneli ściennych tapicerowanych

Ścienne panele tapicerowane wygłuszają dźwięki płynące z zewnątrz otoczenia. Są idealne na wezgłowia czy zagłówki łózek w sypialniach. Można wyłożyć nimi kącik zabaw dziecka i zabezpieczyć je przed bolesnym uderzeniem w trakcie zabawy. W połączeniu z innymi meblami, jak np. szafka z siedziskiem na buty panele mogą stworzyć ciekawe połączenie. Dodatkową zaletą jest to, że panele te ocieplają ściany.

Gdzie jeszcze stosuje się panele ścienne tapicerowane?

Coraz częściej takie dekoracje ścian spotkać można w lokalach gastronomicznych i hotelach. Można z nich tworzyć ciekawe wzory, mozaiki, łączyć ze sobą różne kolory. Łatwo je utrzymać w czystości, a w razie konieczności lub jeśli się znudzą można je szybko rozmontować.

Czym kierować się przy wyborze paneli ściennych tapicerowanych?

Wybierając panele trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz na to, z jakiego materiału są wykonane. Panele te muszą być dokładnie, starannie wykończone i przycięte. Można kupować gotowe kawałki lub zamówić indywidualnie na wymiar, w pożądanym kształcie. Warto skorzystać tu z usług sprawdzonego producenta.

Przez paula